Czym jest zabieg O shot?
O-shot (Orgasm-shot) to zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP) lub fibryny bogatopłytkowej, które jest podawane w przednią ścianę pochwy, łechtaczkę i jej okolice. Zabieg wykonywany jest m.in. w celu poprawy odczucia doznań podczas stosunku intymnego, wpływając tym samym na poprawę jakości życia seksualnego kobiet. Przeprowadzenie zabiegu O-shot pomaga w łatwiejszym osiąganiu orgazmu, a także zmniejsza dolegliwości bólowe, które pojawiają się podczas zbliżenia lub w efekcie wysiłkowego nietrzymania moczu.
Dodatkową korzyścią płynącą z wykonania zabiegu O shot jest pobudzenie tkanek pochwy do regeneracji i zwiększenie napięcia ścian pochwy. Zabieg wpływa także na pobudzenie krążenia krwi w okolicach intymnych, wzmocnienie tkanki mięśniowej oraz dogłębne odżywienie i nawilżenie komórek.
Dla kogo jest zabieg O shot?
Zabieg O-shot skierowany jest do kobiet, które:
-
mają problem z odczuwaniem satysfakcji seksualnej i orgazmów;
-
chcą zniwelować ból podczas współżycia;
-
odczuwają dyskomfort z powodu suchości pochwy;
-
zmagają się z zaburzeniami czucia okolic intymnych.
-
chcą zrewitalizować miejsca intymne po porodzie siłami natury.
Przeciwwskazania do zabiegu O shot
Zabieg O-shot jest bezpieczny dla większości kobiet, jednak przeciwwskazaniem jest tu:
-
ciąża i karmienie piersią;
-
miesiączka;
-
infekcje dróg rodnych;
-
uszkodzenie naskórka w okolicy zabiegowej;
-
nieprawidłowy wynik badania cytologicznego i/lub HPV;
-
choroby nowotworowe i autoimmunologiczne;
-
padaczka;
-
przyjmowanie niektórych leków.
Jak przebiega zabieg O shot?
Zabieg O-shot zawsze poprzedza wizyta kwalifikacyjna, podczas której lekarz omawia przebieg zabiegu oraz efekty możliwe do osiągnięcia. Kolejne kroki obejmują:
-
Pobranie krwi pacjentki i odwirowanie jej w celu uzyskania osocza bogatopłytkowego;
-
Podanie pacjentce znieczulenia miejscowego, aby zminimalizować dyskomfort i nieprzyjemne doznania podczas wykonywania iniekcji;
-
Wstrzyknięcie osocza do ciał jamistych łechtaczki i przedniej ściany pochwy. (m.in. w okolice punktu G). Osocze podaje się też w okolice cewki moczowej, gdzie umieszczone są gruczoły Skenego oraz w tylną ścianę pochwy.
Czas trwania całego zabiegu nie przekracza zwykle 40 minut.
Jak się przygotować do zabiegu?
Na kilka dni przed zabiegiem należy szczególnie zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu - spożywanie zwiększonej ilości płynów, głównie wody (minimum 1,5 litra dziennie), nie wliczając w to kawy i herbaty. Pamiętajmy jednak, by przed samym zabiegiem nie spożywać płynów z powodu ryzyka konieczności oddania moczu podczas zabiegu. Nie należy też przyjmować niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) oraz aspiryny na 7 dni przed zabiegiem. Wskazane jest też wykonanie cytologii LBC oraz testu HPV14. Jeżeli nie ma aktualnych wyników, konieczne jest też przeprowadzenie wymazu pochwy celem pobrania materiału do badań.
Zalecenia po zabiegu O shot
Po zabiegu pacjentka może od razu wrócić do codziennych czynności. Nie zaleca się jednak stosowania niesterydowych leków przeciwzapalnych (leków zawierających takie substancje jak ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, ketoprofen i inne) przez okres 30 dni.
FAQ
Zabieg O-shot jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, przez co jest całkowicie bezbolesny. W jego trakcie pacjentka może odczuwać jednak niewielki ucisk lub drętwienie.
Zabieg O-shot wykorzystuje naturalne składniki pozyskiwane z krwi pacjentki, przez co jest dla niej bezpieczny. Podobnie jak każda procedura medyczna może jednak wiązać się z pewnym ryzykiem, w tym m.in. nasilonym krwawieniem, zakażeniem lub reakcją alergiczną na zastosowany materiał.
Ostateczny efekt działania zabiegu O-shot powinien pojawić po około 2 tygodniach od jego przeprowadzania i utrzymuje się przez około 1-2 lata. Po tym czasie należy powtórzyć zabieg, aby utrzymać uzyskane wcześniej rezultaty.
Pacjentka może współżyć już po kilkunastu godzinach od przeprowadzonego zabiegu.