Neurochirurgia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem zabiegowym schorzeń układu nerwowego, obejmujących mózg, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe oraz naczynia krwionośne zaopatrujące te struktury. Do neurochirurga pacjenci trafiają najczęściej wtedy, gdy leczenie farmakologiczne i fizjoterapia nie przynoszą oczekiwanej poprawy stanu zdrowia.
Podczas konsultacji specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski, pytając m.in. o historię chorób, przebyte urazy, wcześniejsze zabiegi chirurgiczne, stosowane leki oraz niepokojące objawy. Wykonuje również badanie fizykalne, w celu ocenienia funkcji układu nerwowego i mięśniowo-szkieletowego. Neurochirurg zapoznaje się także posiadaną przez pacjenta dokumentacją medyczną (m.in. z wynikami badań obrazowych). Jeżeli jest potrzeba uzupełnienia diagnostyki lub rozszerzenia zleca wykonanie określonych badań. Na podstawie zgromadzonych informacji podejmuje decyzję, czy konieczna jest interwencja chirurgiczna, czy wystarczą metody nieoperacyjne.
Schorzenia układu nerwowego mogą powodować różnorodne objawy, w zależności od lokalizacji i charakteru uszkodzenia. Ich skuteczna diagnostyka i terapia często wymagają współpracy specjalistów z różnych dziedzin medycyny. W Hygge Clinic zapewniamy kompleksową opiekę – nasi Pacjenci mogą liczyć na wsparcie neurologów, psychiatrów, fizjoterapeutów i innych specjalistów, którzy wspólnie opracowują najlepsze rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb.
Schorzenia konsultowane przez neurochirurga:
- Bóle kręgosłupa i schorzenia przeciążeniowe
- Dyskopatia szyjna, lędźwiowa i piersiowo-lędźwiowa
- Rwa kulszowa i rwa udowaUrazy kręgosłupa i rdzenia kręgowego
- Guzy mózgu (nowotwory złośliwe, np. glejaki, oraz łagodne, np. oponiaki)
- Patologie naczyń mózgowych (w tym tętniaki i naczyniaki)
- Krwotoki śródczaszkowe
- Urazy czaszkowo-mózgowe
- Przepukliny mózgowo-rdzeniowe
- Wodogłowie
Objawy, które mogą wskazywać na potrzebę konsultacji neurochirurgicznej:
- Przewlekłe bóle kręgosłupa
- Urazy głowy lub kręgosłupa
- Drętwienie kończyn
- Osłabienie mięśni
- Zaburzenia czucia
- Zaburzenia równowagi
- Zawroty głowy
- Problemy z pamięcią
Konsultacja neurochirurgiczna | 300 zł |
Obowiązuje przedpłata w wysokości 100% ceny konsultacji. W przypadku odwołania wizyty przez Pacjenta do 24h przed terminem wizyty wpłacona kwota podlega zwrotowi. Szczegółowe informacje dostępne w Regulaminie przedpłat oraz telefonicznie. |


Daniel Kocyłowski

Daniel Kocyłowski
Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizację z zakresu neurologii ukończyłem w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach. Swoją wiedzę oraz doświadczenie zawodowe stale rozwijam, uczestnicząc w licznych kursach i odbywając staże zagraniczne, m.in. w Klinice Neurochirurgii Szpitala Uniwersyteckiego w Linz, gdzie brałem udział w kursie IRCAD/Strasbourg, a także w Berlinie (chirurgia małoinwazyjna i neuroendoskopowa), Brnie (EANS) oraz Tybindze (mikrochirurgia tętniaków). W ramach praktyki lekarskiej zajmuję się m.in. leczeniem chorób naczyniowych układu nerwowego techniką mikrochirurgiczną (tętniaki, AVM, naczyniaki jamiste i inne), małoinwazyjnym i kosmetycznym dostępem wewnątrzczaszkowym, leczeniem guzów mózgu oraz guzów podstawy czaszki, a także schorzeń kręgosłupa, w tym dyskopatii szyjnej, lędźwiowej i piersiowej oraz guzów kręgosłupa wewnątrz- i zewnątrzoponowych.

Agnieszka Stanuszek

Agnieszka Stanuszek
Jestem absolwentką Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, specjalistką neurochirurgii, doktorem nauk medycznych. Oprócz codziennej pracy na Oddziale Neurochirurgii, swoje doświadczenie zdobywałam podczas staży w Stanach Zjednoczonych (Strong Memorial Hospital, Rochester, NY) oraz Austrii (Krankenanstalt Rudolfstiftung, Wiedeń, Austria). Pracę doktorską na temat „Powrót do sportu wśród dzieci z wybranymi schorzeniami ośrodkowego układu nerwowego” obroniłam w 2022 r. z wyróżnieniem. Jestem autorką publikacji w recenzowanych czasopismach oraz licznych referatów konferencyjnych. Regularnie poszerzam swoją wiedzę na krajowych oraz międzynarodowych szkoleniach i kongresach. Odbyłam 4-letni cykl kursów z zakresu neurochirurgii, zorganizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Towarzystw Neurochirugicznych (EANS), zakończony zdaniem Europejskiego Egzaminu z Neurochirurgii (European Board Examination in Neurological Surgery). W ramach opieki w Poradni przyjmuję wszystkich pacjentów ze schorzeniami neurochirurgicznymi takimi jak guzy ośrodkowego układu nerwowego, tętniaki i inne malformacje naczyniowe, wodogłowie, schorzenia kręgosłupa. Prywatnie jestem pasjonatką dalekich podróży i wysokich gór. Konsultuję także w języku angielskim i niemieckim.
