32 630 66 00 ul. Ignacego Paderewskiego 63, 40-283 Katowice Medycyna podróży
Neurochirurgia to specjalizacja lekarska, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zabiegowym schorzeń układu nerwowego, w tym mózgu, rdzenia kręgowego, nerwów obwodowych oraz naczyń, które zaopatrują te elementy układu nerwowego.

W swojej konsultacji neurochirurg poza wywiadem lekarskim opiera się na badaniu fizykalnym oraz analizie badań obrazowych. Zazwyczaj wykonanie rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej jest niezbędne do kwalifikacji pacjenta do adekwatnego postępowania terapeutycznego. 

Jak przygotować się do wizyty u neurochirurga?
 
  • Zabierz ze sobą posiadane wyniki poprzednich badań, karty informacyjne z pobytów szpitalnych, karty informacyjne z izb przyjęć/SORów oraz listę aktualnie przyjmowanych leków (proszę uwzględnij na niej także stosowane suplementy diety)
  • Zastanów się, jakie pytania chcesz zadać neurochirurgowi. Możesz zacząć od tego, co spowodowało, że umówiłaś/eś się na wizytę i jakie masz objawy (od kiedy? jaki mają charakter?)
  • Jeśli to możliwe proszę przyjdź nieco wcześniej. Sprawdź, jak długo zajmie Ci dotarcie do Hygge Clinic, szczególnie na pierwszą wizytę, aby mieć czas na wypełnienie koniecznych formularzy.
  • Neurochirurg będzie chciał znać dokładne informacje dotyczące Twojej historii choroby, więc nie ukrywaj nic na temat swojego stanu zdrowia, stylu życia i wszelkich dolegliwości, jakie odczuwasz. To pomoże kardiologowi w ustaleniu najlepszego planu leczenia dla Ciebie.
  • Pamiętaj aby na wizytę zabrać ze sobą wyniki wszystkich badań obrazowych, które u Ciebie wykonywano. Jeśli były to badania rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej zabierz ze sobą płyty CD z zapisem tych badań.


Choroby i stany, których leczenie nadzoruje neurochirurg:


 

Silne bóle pleców/grzbietu mogą być spowodowane dyskopatią, zwężeniem kanału kręgowego lub kręgozmykiem.


 

To bóle promieniujące od lędźwi i pośladka, przez tylną powierzchnię uda i podudzie aż do stopy. Dolegliwościom tym może także towarzyszyć osłabienie czucia lub siły mięśniowej.


 

Neurochirurg zajmuje się leczeniem zarówno złośliwych nowotworów układu nerwowego (taki jak np. glejak) jak i guzów łagodnych (takich jak np. oponiaki).


 
 


Dr n. med.
Agnieszka Stanuszek
Neurochirurgia i neurotraumatologia
 
Jestem absolwentką Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, specjalistką neurochirurgii, doktorem nauk medycznych. Oprócz codziennej pracy na Oddziale Neurochirurgii, swoje doświadczenie w zakresie neurochirurgii zdobywałam podczas staży w Stanach Zjednoczonych (Strong Memorial Hospital, Rochester, NY) oraz Austrii (Krankenanstalt Rudolfstiftung, Wiedeń, Austria). Pracę doktorską na temat „Powrót do sportu wśród dzieci z wybranymi schorzeniami ośrodkowego układu nerwowego” obroniłam w 2022 r. z wyróżnieniem. Jestem autorką publikacji w recenzowanych czasopismach oraz licznych referatów konferencyjnych. Regularnie poszerzam swoją wiedzę na krajowych oraz międzynarodowych szkoleniach i kongresach. Odbyłam 4-letni cykl kursów z zakresu neurochirurgii, zorganizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Towarzystw Neurochirugicznych (EANS), zakończony zdaniem Europejskiego Egzaminu z Neurochirurgii (European Board Examination in Neurological Surgery). W ramach opieki w Poradni przyjmuję wszystkich pacjentów ze schorzeniami neurochirurgicznymi takimi jak guzy ośrodkowego układu nerwowego, tętniaki i inne malformacje naczyniowe, wodogłowie, schorzenia kręgosłupa. Prywatnie jestem pasjonatką dalekich podróży i wysokich gór. Konsultuję także w języku angielskim i niemieckim.
Pobierz deklarację
 
Agnieszka Stanuszek - ZnanyLekarz.pl


Lek.
Daniel Kocyłowski
Neurochirurgia
 

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizację z zakresu neurologii ukończyłem w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach. Swoją wiedzę oraz doświadczenie zawodowe stale rozwijam uczestnicząc w licznych kursach oraz odbywając staże zagraniczne (m.in. staż w Klinice Neurochirurgii Szpitala Uniwersyteckiego w Linz, podczas którego brałem udział kursie IRCAD/Strasbourg, staż w Berlinie - chirurgia małoinwazyjna oraz neuroendoskopowa, Brno - EANS, Tubingen - mikrochirurgia tętniaków).

W ramach praktyki lekarskiej zajmuję się m.in. leczeniem chorób naczyniowych układu nerwowego techniką mikrochirurgiczną (tętniaki, AVM, naczyniaki jamiste i inne), małoinwazyjny / kosmetyczny dostęp wewnątrzczaszkowy, leczeniem guzów mózgu oraz guzów podstawy czaszki, leczeniem chorób kręgosłupa (m.in. w zakresie dyskopatii szyjnej, lędźwiowej, piersiowej, a także guzów kręgosłupa wewnątrz i zewnątrzoponowych).

Pobierz deklarację
 
Daniel Kocyłowski - ZnanyLekarz.pl
Hygge leaf Hygge leaf
Hygge leaf Hygge leaf Hygge
Hygge Clinic to miejsce oferujące kompleksową opiekę zdrowotną w duchu filozofii hygge i koncepcji opieki zdrowotnej opartej na wartościach. Łączymy innowacyjne podejście do opieki medycznej z przyjaznym i spokojnym środowiskiem.

Dla zespołu Hygge Clinic  Pacjent jest najważniejszy. Dokładamy wszelki starań, aby nasi Pacjenci czuli się komfortowo i bezpiecznie. Każdego traktujemy indywidualnie i z należytym szacunkiem.

Personel Hygge Clinic to doświadczeni lekarze, pielęgniarki i terapeuci, posiadający odpowiednie kwalifikacje i wiedzę medyczną, kierujący się holistycznym podejściem do Pacjenta i problemu z jakim się zgłasza.

Nasz zespół