32 630 66 00 ul. Ignacego Paderewskiego 63, 40-283 Katowice Medycyna podróży
Gabinet proktologa jest miejscem, do którego pacjenci często zgłaszają się z problemami związanymi z układem pokarmowym, szczególnie z obszarem odbytu. Choć te dolegliwości zwykle nie są groźne, mogą być niezwykle bolesne i uciążliwe dla pacjentów. 

Proktologia, chociaż często kojarzona z wstydliwymi problemami, jest niezwykle istotną dziedziną medycyny. Lekarz proktolog specjalizuje się w profilaktyce, diagnostyce i leczeniu chorób ostatniego odcinka przewodu pokarmowego, obejmujących jelito grube, odbytnicę, kanał odbytu oraz odbyt. Pomimo intymności tych obszarów ciała, ich zdrowie ma kluczowe znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia organizmu.

Wizyta u proktologa jest zalecana w przypadku niepokojących objawów ze strony układu pokarmowego, takich jak problemy z wypróżnianiem, bóle brzucha, krwawienie z odbytu czy inne nieprawidłowości. Niepokojące symptomy, takie jak zmiana barwy czy formy kału, bóle podczas wypróżniania, świąd lub pieczenie w okolicy odbytu, powinny skłonić do skonsultowania się z proktologiem.

Nie warto bagatelizować objawów, szczególnie gdy pojawi się krwawienie z odbytu, które może być symptomem poważniejszych schorzeń, takich jak nowotwór jelita grubego. Profesjonalna pomoc specjalisty może zapewnić skuteczne leczenie oraz poprawić komfort życia pacjenta.
 
 

Proktolog zajmuje się również:


 
Może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak osłabienie mięśni dna miednicy, uszkodzenie nerwów kontrolujących wypróżnienia lub zaburzenia anatomiczne. Pacjenci z nietrzymaniem stolca mogą doświadczać trudności w kontrolowaniu wypróżnień, co znacząco wpływa na ich jakość życia i wymaga kompleksowego podejścia proktologicznego, obejmującego zarówno terapię behawioralną, jak i farmakologiczną, włączając w to trening mięśni dna miednicy, zmiany w diecie oraz ewentualnie interwencje chirurgiczne.

 

 
Są to poważne stany zapalne tkanki okołoodbytowej, często wywołane przez bakterie. Te bolesne i uciążliwe infekcje wymagają natychmiastowej interwencji proktologicznej, która może obejmować drenaż ropnia oraz leczenie antybiotykami, aby zapobiec powikłaniom i przyspieszyć proces gojenia. 

 
Jest to przewlekła choroba zapalna jelit, która charakteryzuje się stanem zapalnym błony śluzowej jelita grubego. Objawami tej choroby mogą być biegunka krwista, bóle brzucha oraz utrata masy ciała. Leczenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego wymaga kompleksowej opieki proktologicznej, obejmującej zarządzanie objawami i leczenie farmakologiczne, które ma na celu kontrolę stanu zapalnego i poprawę jakości życia pacjenta.
 

 
To stan, w którym odbyt wysuwa się na zewnątrz ciała, co może prowadzić do dyskomfortu oraz zaburzeń funkcji wypróżniania. Leczenie tego schorzenia przez proktologa może obejmować terapię zachowawczą, taką jak wzmocnienie mięśni dna miednicy, oraz w przypadkach zaawansowanych, interwencję chirurgiczną.

 

 
Poprzez badania diagnostyczne oraz endoskopię, proktolog może zidentyfikować obecność guza oraz ocenić jego stopień zaawansowania. Wczesna diagnoza i odpowiednie leczenie prowadzone przez proktologa mogą znacząco poprawić rokowanie pacjenta oraz efektywnie zwalczyć chorobę.

 


Dr n. med.
Wiktor Krawczyk

Chirurgia ogólna  
Proktologia
Specjalista chirurgii ogólnej. Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na Wydziale Lekarskim. Swoją wiedzę oraz doświadczenie zdobywałem w czasie szkolenia specjalizacyjnego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu, gdzie pracuję jako Lekarz Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej, Kolorektalnej I Urazów Wielonarządowych. Jestem Członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich, The European Association for Endoscopic Surgery oraz American College of Surgeons. W swojej karierze zawodowej biorę czynny udział w międzynarodowych konferencjach i kursach.
Pobierz deklarację
 
Igor Czerwieniec - ZnanyLekarz.pl
Hygge leaf Hygge leaf
Hygge leaf Hygge leaf Hygge
Hygge Clinic to miejsce oferujące kompleksową opiekę zdrowotną w duchu filozofii hygge i koncepcji opieki zdrowotnej opartej na wartościach. Łączymy innowacyjne podejście do opieki medycznej z przyjaznym i spokojnym  środowiskiem.

Dla zespołu Hygge Clinic  pacjent jest najważniejszy. Dokładamy wszelki starań, aby nasi pacjenci czuli się komfortowo i bezpiecznie. Każdego traktujemy indywidualnie i z należytym szacunkiem.

Personel Hygge Clinic to doświadczeni lekarze, pielęgniarki i terapeuci, posiadający odpowiednie kwalifikacje i wiedzę medyczną. Kierują się holistycznym podejściem do pacjenta i problemu z jakim się zgłasza.

Nasz zespół