32 630 66 00 ul. Ignacego Paderewskiego 63, 40-283 Katowice Medycyna podróży
Psycholog koncentruje się na diagnozowaniu oraz wspieraniu osób stawiających czoła różnorodnym wyzwaniom emocjonalnym i psychologicznym. Jego zadania obejmują opiniowanie, diagnozowanie, przeprowadzanie badań psychologicznych, udzielanie wsparcia w trudnościach oraz kierowanie pacjentów na odpowiednie formy leczenia. 

Pomoc psychologiczna może przyjąć formę krótkoterminową, dostosowaną do potrzeb osób, które nie doświadczają głębokiego cierpienia psychicznego. Psycholog może wspierać klientów w rozwiązaniu problemów z perfekcjonizmem, niską samooceną, stawianiem granic, asertywnością czy komunikacją interpersonalną. W ramach interwencji kryzysowej, psycholog służy wsparciem osobom, które znalazły się w nagłych sytuacjach, takich jak śmierć bliskiej osoby czy doświadczenie przemocy.

Specjalista w obszarze psychoterapii dzieci i młodzieży angażuje również rodziców oraz otoczenie dziecka w proces terapeutyczny. Zaczynając od rozmów z rodzicami, psycholog dziecięcy pozyskuje istotne informacje na temat dziecka i jego sytuacji. W terapii z dziećmi, techniki takie jak zabawa, rysunek czy bajkoterapia są wykorzystywane do pracy z młodymi pacjentami, podczas gdy terapia z nastolatkami może bardziej przypominać rozmowę typową dla osób dorosłych.

Niezależnie od wieku pacjenta, gabinet psychologa jest miejscem, gdzie każdego wspiera się w dążeniu do poprawy jakości życia i zdrowia psychicznego. Wraz z rodziną, psychologowie podejmują się wyzwań związanych z diagnozą oraz terapią, dając szansę na pełne wykorzystanie potencjału i pokonanie trudności.
 

Objawy, które mogą wskazywać na potrzebę konsultacji z psychologiem lub psychologiem dziecięcym:


 

Długotrwałe uczucie smutku, przygnębienia, beznadziei, braku zainteresowania życiem lub utrata radości z dotychczasowych przyjemności.


 

Częste napady lęku, nadmierne obawy, uczucie napięcia, zamartwianie się utrudniające zwykłe funkcjonowanie, pojawianie się natarczywych myśli, trudności w kontrolowaniu gniewu


 

Trudności w zasypianiu, utrzymaniu snu, częste koszmary lub niepełnowartościowy sen.


 

Nagłe przybranie lub spadek wagi bez wyraźnej przyczyny, utrata apetytu lub nadmierna chęć jedzenia.


 

Problemy z zapamiętywaniem, skupieniem uwagi, podejmowaniem decyzji lub wykonaniem prostych zadań.


 

Wycofywanie się z kontaktów społecznych, unikanie towarzystwa, trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu bliskich relacji.


 

Niepokojące lub nieprzewidywalne zachowanie, nadmierne ryzykowne zachowania, agresywność lub impulsywność.


 

Częste myśli o śmierci, życzenie zakończenia życia, planowanie lub podejmowanie prób samobójczych.


 
 
Katarzyna Jaworska

Mgr
Katarzyna Jaworska

Psychologia dziecięca

 
Psycholog , konsultant., szkoleniowiec. Absolwentka szkoleń z zakresu pomocy psychologicznej i psychoterapii, pomocy w sytuacji kryzysu oraz wzmacniania zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, prowadzonych przez specjalistów z ośrodków terapeutycznych w kraju, takich jak: Instytut Terapii Gestalt z Krakowa, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie, Instytut Ericksonowski z Łodzi, Laboratorium Psychoedukacji z Warszawy, uczelnie w kraju i specjalistów z zagranicy. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy zawodowej z dziećmi wieku przedszkolnym, młodzieżą i dorosłymi w zakresie poradnictwa, konsultacji i psychoterapii.

Pomoc psychologiczna dla rodziców, dzieci i młodzieży. Zakres:
 
  • radzenie sobie w trudnych sytuacjach wychowawczych
  • interwencja w nagłych sytuacjach kryzysowych
  • zaburzenia adaptacyjnych u dzieci,
  • trudnościach w nauce
  • zaburzeniach zachowania
  • zaburzenia emocjonalno – społeczne
  • minimalizowanie objawów związanych z kryzysami rozwojowymi
  • radzenie sobie ze stresem u dzieci.
Pobierz deklarację
   
Weronika Tryba

Mgr
Weronika Tryba

Psychologia

 

Jestem psycholożką, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Stale poszerzam swój warsztat pracy biorąc udział w certyfikowanych szkoleniach oraz konferencjach naukowych. W swojej pracy wspieram klientów z problemami nadmiernej masy ciała, zaburzeniami odżywiania oraz trudnościami w utrzymaniu diety, a także osoby z zaburzeniami lękowymi i osobowościowymi. Udzielam również wsparcia w rozwiązywaniu trudności związanych z relacjami społecznymi oraz oferuję pomoc w sytuacjach kryzysowych związanych ze zdrowiem psychicznym. Pracuję na żywo oraz online zarówno z osobami dorosłymi, jak i młodzieżą od 16 roku życia, opierając się na założeniach Terapii Akceptacji i Zaangażowania, Dialogu Motywacyjnego oraz Racjonalnej Terapii Zachowania. Kluczowym elementem jest dla mnie tworzenie atmosfery pełnej empatii i zrozumienia, co umożliwia klientom komfortowe dzielenie się swoimi trudnościami.

Pobierz deklarację
   
Wioleta Adamik - ZnanyLekarz.pl
Hygge leaf Hygge leaf
Hygge leaf Hygge leaf Hygge
Hygge Clinic to miejsce oferujące kompleksową opiekę zdrowotną w duchu filozofii hygge i koncepcji opieki zdrowotnej opartej na wartościach. Łączymy innowacyjne podejście do opieki medycznej z przyjaznym i spokojnym  środowiskiem.

Dla zespołu Hygge Clinic  pacjent jest najważniejszy. Dokładamy wszelki starań, aby nasi pacjenci czuli się komfortowo i bezpiecznie. Każdego traktujemy indywidualnie i z należytym szacunkiem.

Personel Hygge Clinic to doświadczeni lekarze, pielęgniarki i terapeuci, posiadający odpowiednie kwalifikacje i wiedzę medyczną. Kierują się holistycznym podejściem do pacjenta i problemu z jakim się zgłasza.

Nasz zespół