32 630 66 00 ul. Ignacego Paderewskiego 63, 40-283 Katowice Medycyna podróży
Gabinet ginekologiczno-położniczy to miejsce, gdzie kobiety mogą otrzymać kompleksową opiekę
medyczną w zakresie zdrowia intymnego i macierzyństwa. Ginekolog położnik to lekarz specjalista, który
zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń układu rozrodczego kobiet oraz opieką nad matkami i
dziećmi w czasie ciąży, porodu oraz połogu.

Ginekologia obejmuje szeroki wachlarz zagadnień, takich jak profilaktyka chorób kobiecych, diagnostyka
i leczenie schorzeń narządów rozrodczych, a także kwestie związane z antykoncepcją, planowaniem
rodziny i menopauzą. W sytuacji, gdy kobieta doświadcza problemów związanych z miesiączką, bólem
podbrzusza, nietypowymi wydzielinami czy trudnościami w zajściu w ciążę, powinna zgłosić się do
ginekologa.

W Poradni Hygge Clinic pacjentki mają do dyspozycji kameralny pokój przygotowawczy przed wizytą, w
którym znajduje się toaleta i bidet, przybory kosmetyczne oraz jednorazowe spódniczki do badania.
Elektromagnetyczny zamek w drzwiach gabinetu uniemożliwia wejście osób z zewnątrz w trakcie wizyty
i badania. Drzwi od środka można oczywiście w każdej chwili otworzyć. Dzięki temu pacjentki mogą
zadbać o swój komfort i poczucie prywatności.

Obraz z USG wyświetlany jest na osobnym monitorze, co pozwala rodzicom cieszyć się widokiem
dziecka w trakcie badania. Dzięki ultrasonografii, lekarz może dokładnie ocenić rozwój płodu i
monitorować zdrowie matki, a rodzice mają możliwość obserwacji pierwszych ruchów dziecka oraz jego
cech wyglądu.
 
 
Wszystkie te badania mają na celu zapewnienie optymalnej opieki zdrowotnej dla kobiet w różnych etapach życia, od okresu dojrzewania przez wiek reprodukcyjny aż po menopauzę. Regularne wizyty u ginekologa pozwalają monitorować zdrowie narządów rozrodczych, zapewniając wczesne wykrywanie i leczenie ewentualnych problemów zdrowotnych. Dzięki temu kobiety mogą cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem, niezależnie od wieku czy sytuacji życiowej.
 
Pozwala wykryć wszelkie nieprawidłowości, takie jak guzki czy zmiany skórne. Regularne badania piersi są istotne dla wczesnego wykrywania raka piersi. 

 
Badanie komórek pobranych z szyjki macicy, które pozwala na wykrycie zmian podejrzanych o charakter nowotworowy. Zaleca się, aby kobiety regularnie wykonywały cytologię, co przyczynia się do wczesnego wykrywania raka szyjki macicy.

 
Obejmują ocenę poziomów hormonów we krwi pacjentki, co może pomóc w diagnostyce zaburzeń takich jak zespół policystycznych jajników, endometrioza czy niewłaściwe
funkcjonowanie tarczycy.

 
W niektórych przypadkach konieczne może być pobranie próbki tkanki z narządów rozrodczych w celu dokładniejszej diagnostyki. Biopsje są wykonywane pod kontrolą USG czy kolposkopu.

 
W przypadku podejrzenia infekcji dróg rodnych, ginekolog może zlecić wykonanie badań, takich jak wymazy czy testy na obecność bakterii czy wirusów, np. Chlamydia trachomatis, wirus HPV czy drożdży Candida.

 
Jest to nieinwazyjne badanie, które pozwala na ocenę struktury i funkcji narządów wewnętrznych, takich jak macica, jajniki czy jajowody. USG może być wykorzystane do monitorowania ciąży, wykrywania torbieli czy guzów oraz oceny przyczyn bólu podbrzusza.

 


Lek.
Maciej Hartleb
Ginekologia
 
Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jestem autorem i współautorem publikacji w dziedzinie medycyny opublikowanych w recenzowanych czasopismach medycznych. Pracuję w Katedrze i Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego ŚUM, ośrodku o najwyższym – III stopniu referencyjności w obrębie Oddziału Patologii Ciąży, Bloku Porodowego, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej. Moje doświadczenie oparte jest na prowadzeniu ciąży fizjologicznej i powikłanej, wykonywaniu małoinwazyjnych zabiegów laparoskopowych, histeroskopii, cięć cesarskich, leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu, wykonywaniu kolposkopii, a także licznych metod z ginekologii estetycznej i plastycznej.
Pobierz deklarację
 
Maciej Hartleb - ZnanyLekarz.pl


Lek.
Katarzyna Osowska

Ginekologia
 
Jestem absolwentką kierunku lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach podczas szkolenia specjalizacyjnego z położnictwa i ginekologii. Na co dzień pracuje w w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu w ramach Bloku Porodowego, Oddziału Patologii Ciąży i Położnictwa oraz Ginekologii Onkologicznej.

Zajmuję się profilaktyką i leczeniem schorzeń kobiecych, doborem antykoncepcji do indywidualnych potrzeb pacjentki oraz prowadzeniem ciąży. To właśnie opieka nad ciążą oraz ultrasonografia w położnictwie stanowią moje główne zawodowe zainteresowania.

W celu zapewnienia najlepszej opieki moim pacjentkom regularnie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w konferencjach, kursach i szkoleniach.

Jako kobieta ginekolog dokładam wszelkich starań aby wizyta przebiegała w przyjaznej i komfortowej atmosferze, a każda pacjentka czuła się wysłuchana i zaopiekowana. Uważam, że profesjonalna opieka i poczucie bezpieczeństwa pozwalają wyeliminować niepotrzebny niepokój i stres.
Pobierz deklarację
   
Wioleta Adamik - ZnanyLekarz.pl


Lek.
Jonasz Troszka

Ginekologia
 
Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w trakcie szkolenia specjalizacyjnego (rezydentury) na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Bonifraterskiego Centrum Medycznego w Katowicach.

W codziennej pracy staram się podchodzić do każdego pacjenta w sposób indywidualny oraz całościowy.
Zajmuję się między innymi: działaniami edukacyjnymi oraz profilaktycznymi, diagnozowaniem oraz leczeniem chorób kobiecego narządu rozrodczego czy prowadzeniem ciąży. Swoją wiedzę staram się na bieżąco aktualizować w oparciu o najnowsze rekomendacje oraz kursy i szkolenia.
Pobierz deklarację
   
Wioleta Adamik - ZnanyLekarz.pl
Hygge leaf Hygge leaf
Hygge leaf Hygge leaf Hygge
Hygge Clinic to miejsce oferujące kompleksową opiekę zdrowotną w duchu filozofii hygge i koncepcji opieki zdrowotnej opartej na wartościach. Łączymy innowacyjne podejście do opieki medycznej z przyjaznym i spokojnym  środowiskiem.

Dla zespołu Hygge Clinic  pacjent jest najważniejszy. Dokładamy wszelki starań, aby nasi pacjenci czuli się komfortowo i bezpiecznie. Każdego traktujemy indywidualnie i z należytym szacunkiem.

Personel Hygge Clinic to doświadczeni lekarze, pielęgniarki i terapeuci, posiadający odpowiednie kwalifikacje i wiedzę medyczną. Kierują się holistycznym podejściem do pacjenta i problemu z jakim się zgłasza.

Nasz zespół