32 630 66 00 ul. Ignacego Paderewskiego 63, 40-283 Katowice Medycyna podróży

Urolog to lekarz specjalizujący się w diagnostyce, leczeniu i profilaktyce chorób układu moczowo-płciowego u mężczyzn oraz układu moczowego u kobiet.

Urolog zajmuje się szerokim spektrum schorzeń, w tym:

  • Kamica moczowa: kamienie w nerkach, moczowodach, pęcherzu moczowym i cewce moczowej.
  • Zakażenia dróg moczowych: zapalenie pęcherza, moczowodów, nerek czy gruczołu krokowego.
  • Choroby gruczołu krokowego: zapalenie, przerost (łagodny rozrost prostaty, BPH) i rak prostaty.
  • Dysfunkcje seksualne: zaburzenia erekcji, przedwczesny wytrysk i problemy z libido.
  • Niepłodność męska: problemy z jakością nasienia, zaburzenia hormonalne czy mechaniczne przeszkody.
  • Nowotwory układu moczowo-płciowego: rak nerek, pęcherza moczowego, jąder czy prącia.
  • Wady wrodzone i nabyte układu moczowego: wodonercze, zwężenie cewki moczowej czy przetoki.
  • Nietrzymanie moczu: zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, związane z osłabieniem mięśni dna miednicy, problemami neurologicznymi czy zaburzeniami anatomicznymi.
  • Inne schorzenia moczowe: krwiomocz, białkomocz czy zaburzenia mikcji.


W urologii badanie ultrasonograficzne (USG) jest szeroko wykorzystywane do diagnozowania i monitorowania różnych schorzeń układu moczowego i płciowego. Między innymi do:

 
USG jest używane do oceny wielkości, kształtu i struktury nerek, co może pomóc w diagnozowaniu chorób nerek, takich jak torbiele czy guzy. Za pomocą USG można zidentyfikować poszerzenie miedniczek nerkowych, co może być wynikiem niedrożności moczowodów czy zwężenia cewki moczowej.

 
USG pozwala na wykrywanie kamieni w nerkach, moczowodach czy pęcherzu moczowym oraz ocenę ich rozmiaru i lokalizacji.

 
USG może pomóc w ocenie objętości, grubości ścian i obecności zmian, takich jak polipy, kamienie czy nowotwory, w pęcherzu moczowym.

 
USG przezodbytnicze (TRUS) jest często stosowane w celu oceny wielkości, kształtu i struktury gruczołu krokowego, co może pomóc w diagnozowaniu łagodnego rozrostu prostaty (BPH) czy raka prostaty.

 
Za pomocą USG dopplerowskiego można ocenić przepływ krwi w naczyniach krwionośnych prącia, co może pomóc w identyfikacji przyczyn zaburzeń erekcji.

 
USG jąder pozwala na ocenę ich struktury, wykrywanie guzów, torbieli czy stanów zapalnych.

 
USG może pomóc w diagnozowaniu przyczyn bólu miednicy, takich jak zmiany patologiczne w narządach moczowych, zmiany w jądrach, problemów z gruczołem krokowym czy innych strukturach w okolicy miednicy.

 
USG jest używane jako pierwsze badanie w diagnostyce krwi w moczu, pozwalając ocenić narządy moczowe i inne struktury, które mogą być źródłem krwawienia. USG dopplerowskie może być używane do oceny przepływu moczu przez cewkę moczową oraz moczowody, co może pomóc w identyfikacji przeszkód czy zwężeń utrudniających swobodny przepływ moczu.

 
USG może pomóc w ocenie mechanizmów nietrzymania moczu, ocenie struktur dna miednicy i funkcji zwieraczy, co jest pomocne w doborze odpowiedniego leczenia.

 
 


Lek.
Igor Czerwieniec

Urologia  
Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z urologii. Na co dzień pracuje w Śląskim Centrum Urologii Urovita w Chorzowie. W kręgu moich zainteresowań szczególne miejsce zajmuje diagnostyka i leczenie operacyjne: kamicy układu moczowego i nowotworów układu moczowego. Stale poszerzam swoją wiedzę medyczną z zakresu urologii uczestnicząc w konferencjach naukowych i szkoleniach. W codziennej pracy z pacjentem zależy mi obustronnej współpracy w trakcie procesu leczniczego opartej o wzajemny szacunek i zaufanie. Ważnym jest dla mnie by przedstawiać i diagnozować schorzenia urologiczne w sposób konkretny i zrozumiały dla pacjenta. Doskonale rozumiem stres i nerwowość pacjenta w trakcie wizyty w gabinecie lekarza, szczególnie w gabinecie urologicznym. W związku z tym dokładam wszelkich starań by wizyta przebiegała w spokojnej, miłej atmosferze ze szczególnym zachowaniem intymności pacjenta.
Pobierz deklarację
 
Igor Czerwieniec - ZnanyLekarz.pl


Dr n. med. i n. o zdr.
Zygmunt Gofron

Urologia  
Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Staż podyplomowy odbyłem w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie.
Obecnie odbywam szkolenie specjalizacyjne w Szpitalu im. prof. E. Michałowskiego w Katowicach - największym ośrodku urologicznym w Polsce. Ośrodek ten realizuje kompleksową diagnostykę i leczenie w zakresie schorzeń urologicznych.
Regularnie podnoszę swoje kwalifikacje, będąc aktywnym członkiem towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU), European Association of Urology (EAU) oraz Stowarzyszenia Adeptów Urologii (SAU). Regularnie uczestniczę w krajowych i zagranicznych w szkoleniach i kongresach naukowych. Ponadto mogę pochwalić się autorstwem prac naukowych oraz doniesień zjazdowych. Pozwoliło mi to na ukończenie Kolegium Szkoły Doktorskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w 2022r. W 2023r. Z wyróżnieniem obroniłem prace doktorska pt „Występowanie wybranych patogenów alarmowych w szpitalu urologicznym” uzyskując tytuł Dr nauk medycznych i nauk o zdrowiu.
Pobierz deklarację
 
Igor Czerwieniec - ZnanyLekarz.pl


Lek.
Mariusz Seweryn

Urologia  
Pobierz deklarację
 
Hygge leaf Hygge leaf
Hygge leaf Hygge leaf Hygge
Hygge Clinic to miejsce oferujące kompleksową opiekę zdrowotną w duchu filozofii hygge i koncepcji opieki zdrowotnej opartej na wartościach. Łączymy innowacyjne podejście do opieki medycznej z przyjaznym i spokojnym  środowiskiem.

Dla zespołu Hygge Clinic  pacjent jest najważniejszy. Dokładamy wszelki starań, aby nasi pacjenci czuli się komfortowo i bezpiecznie. Każdego traktujemy indywidualnie i z należytym szacunkiem.

Personel Hygge Clinic to doświadczeni lekarze, pielęgniarki i terapeuci, posiadający odpowiednie kwalifikacje i wiedzę medyczną. Kierują się holistycznym podejściem do pacjenta i problemu z jakim się zgłasza.

Nasz zespół