32 630 66 00 ul. Ignacego Paderewskiego 63, 40-283 Katowice Medycyna podróży
Położna POZ, inaczej położna środowiskowa sprawuje opiekę ginekologiczną i położniczą nad kobietami w każdym wieku oraz noworodkami do 2 miesiąca życia.

Do położnej w Hygge Clinic zapraszamy wszystkie kobiety, szczególnie w ciąży. Nasza położna prowadzi edukację przedporodową i z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania związane z ciążą, porodem, okresem połogu, karmieniem piersią i opieką nad noworodkiem. Po porodzie nasza położna będzie towarzyszyć kobiecie i noworodkowi podczas wizyt patronażowych w domu. W ramach patronażu przeprowadzi badania zarówno dziecka, jak i matki (na przykład pomoże w rozwiązaniu problemów z karmieniem czy usunie szwy po cięciu cesarskim).Czym się Zajmuje Położna POZ?
 
  • jesteś w ciąży i masz pytania dotyczące ciąży, porodu, połogu, karmienia piersią
  • jesteś po operacji ginekologicznej/ ginekologiczno-onkologicznej- położna zaopiekuje się Twoją raną pooperacyjną aż do jej zagojenia
  • planujesz ciążę i chciałabyś się do niej przygotować
  • potrzebujesz porady z zakresu zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego

 
Niewiele pacjentek wie, że w ramach NFZ przysługuje im aż 1 wizyta u położnej w tygodniu po 21 tygodniu ciąży. Od 31 tygodnia do porodu liczba wizyt zwiększa się do dwóch tygodniowo.
 

 
Wizyty patronażowe to obowiązkowa forma opieki nad kobietą w okresie połogu oraz dzieckiem do ukończenia przez nie 2. miesiąca życia. W tym czasie położna POZ wykona od 4 do 6 wizyt, które odbywają się mniej więcej co tydzień w domu pacjentki. Pierwsza z nich powinna zostać przeprowadzona w ciągu 48h po opuszczeniu szpitala. Zadaniem położnej jest między innymi badanie noworodka i kobiety, obserwacja rozwoju dziecka, pomoc w karmieniu piersią.
 

 
Przyszli rodzice mają prawo wyboru własnej położnej środowiskowej. W naszej placówce wizyty patronażowe prowadzone są w ramach NFZ. Aby zapisać się na wizytę patronażową do naszej położnej, należy złożyć deklarację w placówce lub za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Następnie przy wypisie ze szpitala należy podać imię i nazwisko wybranej położnej. Szpital przekaże położnej odpowiednie zgłoszenie, które będzie wymagało jej potwierdzenia.
 

 
  • w gabinecie przychodni
  • w domu Pacjentki

 
 
Hygge leaf Hygge leaf
Hygge leaf Hygge leaf Hygge
Hygge Clinic to miejsce oferujące kompleksową opiekę zdrowotną w duchu filozofii hygge i koncepcji opieki zdrowotnej opartej na wartościach. Łączymy innowacyjne podejście do opieki medycznej z przyjaznym i spokojnym  środowiskiem.

Dla zespołu Hygge Clinic  pacjent jest najważniejszy. Dokładamy wszelki starań, aby nasi pacjenci czuli się komfortowo i bezpiecznie. Każdego traktujemy indywidualnie i z należytym szacunkiem.

Personel Hygge Clinic to doświadczeni lekarze, pielęgniarki i terapeuci, posiadający odpowiednie kwalifikacje i wiedzę medyczną. Kierują się holistycznym podejściem do pacjenta i problemu z jakim się zgłasza.

Nasz zespół